Destinace

Nechte se inspirovat. Připravili jsme pro Vás několik destinací, kam můžete pohodlně cestovat přímými linkami z Letiště Václava Havla Praha. Je libo slunečnou Barcelonu, moderní Madrid nebo exotickou Dubaj? 

 

 

Barcelona

Důvodů, proč se čeští turisté vydávají každoročně po tisícovkách do Barcelony, je celá řada. Někoho fascinuje Gaudího architektura skvostné katedrály Sagrada Família, jiné spojení městského života s pocitem dovolené, který vzbuzují pláž a vlny Baleárského moře. Obdivovat můžete také klasické turistické atrakce a památky jako je zvlněný dům Casa Milà nebo hlavní třída La Rambla, která s pouličními muzikanty nabízí skvělou atmosféru pro nákupy. Muži zase nemohou při návštěvě města vynechat stadion fotbalového klubu FC Barcelona Camp Nou.

Město:
Barcelona
ES

Dubaj

O Dubaji se hovoří většinou v superlativech spojených s monstrózními mrakodrapy, umělými ostrovy a nejluxusnějšími hotely. Město je plné kontrastů, na jedné straně tu najdete moderní architekturu a luxusní butiky, v části Bur Dubai zase objevíte tradiční arabské domky a starobylá tržiště. Okolní nehostinná poušť tu sousedí se zelenými parky a nejmodernějšími golfovými hřišti. A když vás Dubaj začne nudit, vyrazte do hodinu vzdáleného pohoří Hajar, kde koryta řek vytvářejí nádherné malé a střední kaňony, mezi nimiž se můžete projít nebo se v nich vykoupat. Za návštěvu stojí i historická vesnice Hatta s pevností ze 16. století a velikým tržištěm, kde ručně vázané koberce či keramiku.

Město:
Dubai
Dubai

Kodaň

Pokud vás lákají barevné skandinávské domečky, městské kanály i jízda na kole, zaleťte si do dánské Kodaně. Vydejte se objevovat jedinečnou atmosférou přímořské metropole na kole a nevynechte známou bronzovou sochu malé mořské víly nebo nejstarší zábavní park v Evropě Tivoli, kde se setkává romantičnost s adrenalinem. Najdete tu lucerny schované ve stromech, téměř půl milionů květin, ale i desítky atrakcí, které vás donutí si zakřičet. Dech vám vyrazí i barvami hýřící městská část Christiania, kde příznivci hippies žijí vlastním životem. Nejdostupnější squat v Evropě vás ohromí barevnými domečky, grafity na zdech i trhy s řemeslnými výrobky.

Město:
Kodaň
DK

Madrid

Pompézní stavby, světová architektura, spousta dobrého jídla, pití a zábavy – to vše je hlavní město Španělska Madrid. Pyšní se rozlehlými parky, bezpočtem kouzelných náměstí, z nich nejznámější je Plaza Mayor obklopené červenými historickými domy. Dominantou města je nejrozlehlejší královský palácový komplex v Evropě. Do galerie Prado se sjíždí milovníci umění z celého světa, aby na vlastní oči viděli díla Goyi či Rembrandta. Mezi zajímavé zastávky patří také návštěva fotbalových stadionů Realu Madrid a Atlético de Madrid. Nezapomeňte tu ochutnat tradiční dezert z koblihového těsta churros, nebo místní omelety zvané tortilla espaňola.

Město:
Madrid
ES

Athény

Řecká metropole nabízí svým návštěvníkům nekonečné množství historických památek, jedinečný gastronomický zážitek i bouřlivý noční život. Téměř povinnou zastávkou je slavná athénská Akropolis s chrámem Parthenon. V okolí této monumentální stavby na skalnatém pahorku se rozkládá Plaka, nejstarší athénská čtvrť. Je vyhledávaným turistickým cílem zejména pro velké množství módních butiků, architektonických skvostů a lokálních podniků, ve kterých se vám dostane silné černé kávy nebo tradičního alkoholického nápoje ouza. Místní atmosféru nasáknete i v hlavní athénské tržnici, která se nachází v ulici Athinas.

Město:
Athény
GR

Soul

Soul je jednou z technicky nejvyspělejších metropolí světa, i přesto na návštěvníky dýchnou mezi prosklenými novostavbami prastaré tradice asijského náboženství. Atmosféru jihokorejské metropole nejlépe nasajete návštěvou pěti královských paláců Joseonské dynastie ve čtvrtích Jongno-gu a Jung-gu. Soul láká také na množství galerií a muzeí, které odhalují pestrou historii města i jeho kulturní bohatství. Za návštěvu stojí i proslulá CJ Seoul Tower nabízející panoramatický výhled na celé město. Milovníci nočního života určitě musí zavítat do čtvrti Hongdae s nesčetným množstvím barů, klubů, blikajících neonů a pouličních umělců.

Město:
Soul